PONZIO NT50

NT50Prezentowany system profili aluminiowych bez przegrody termicznej PONZIO NT 50 stworzony jest do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, boksów, okien (stałych, rozwieranych, uchylnych, obrotowych, uchylno-rozwieranych, przesuwnych bądź uchylno-przesuwnych), drzwi, w tym drzwi przesuwnych (o napędzie ręcznym i automatycznym) i wahadłowych, wiatrołapów, witryn , gablot, konstrukcji przestrzennych itp. Zapewnia uzyskanie wysokiego standardu użytkowego i estetycznego przy niewielkich nakładach.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 52 mm w przypadku ościeżnic, słupków, ślemion i szczeblin oraz 52 i 60 mm w przypadku skrzydeł okiennych i drzwiowych. Tak przyjęte grubości umożliwiają wykonanie konstrukcji okienno-drzwiowych, w których skrzydło i ościeżnica są zlicowane ze sobą (tworzą jedną płaszczyznę) z obydwu stron, tylko z jednej strony bądź są nie zlicowane (profile nakładają się na siebie).

Istnieje możliwość gięcia profili, co umożliwia wykonywanie różnego rodzaju konstrukcji łukowych (okrągłych, owalnych, eliptycznych itp.).

2019  Okno Bros